Czysta, szeroka, piaszczysta plaża z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Kładka przyrodoznawcza wzdłóż wydmy, oświetlona, z której można podziwać morską panoramę i niepowtarzalne spektakle zachodu słońca.

Latarnia morska w Darłówku - udostępniona do zwiedzania. Z góry piękny widok na morze i port.

Port handlowy, rybacki i jachtowy.

Rozsuwany most - pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Wschodnim z tzw. wieżą kontrolną. Powstał w 1988r. na miejscu starego mostu zwodzonego. Jedyny tego typu w Polsce.

Tramwaj wodny łączący Darłowo z Darłówkiem.

Park Wodny Jan - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Atrakcje: basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.

Wycieczki w morze na połów dorszy (trolling).

Wycieczki turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie.

Konie, Ranczo Mustafa - w pobliskiej miejscowości agroturystycznej Bobolin położonej ok. 4 km na wschód od Darłowa, przy głównej drodze do Dąbek, znajduje się stadnina Ranczo Mustafa. Konie pod siodło, w zaprzęgu, nauka jazdy konnej, jazda konna w terenie, pensjonat dla koni. Ranczo Mustafa z pewnością należy do nielicznych obiektów, w których można wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od wielkich aglomeracji miejskich. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą poznać konie, nauczyć się z nimi obcować oraz krok po kroku poznać tajniki jeździectwa, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora. Przewodnikiem stada jest ogier Mustafa, Laureat Derby Warszawa - Służewiec 1997. Również na najmłodszych czekają kuce, aby mogły rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem już od najmłodszych lat. Z kolei na wszystkich zaawansowanych jeźdźców czekają poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem Morza Bałtyckiego. Na tych, którzy nie zdecydują się na spróbowanie swoich sił w siodle, czeka kawiarnia z tarasem widokowym oferująca ciasto własnego wypieku i kawę. Na milusińskich czeka również mini zoo z królikami, kotkami oraz różnego rodzaju ptactwem.

Dwa okoliczne jeziora: Bukowo i Kopań, oddzielone mierzejami od morza. Występują w nich różne gatunki ryb tj.: węgorze, okonie, płocie, sandacze. Można też spotkać różnego gatunku ptaki wodne.

Szlaki turystyczne: Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.
Szlak Rezerwatów (niebieski) długość 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.
Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych.
Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) długość 104 km. Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego

Ścieżki rowerowe: przebiega wśród lasu nadmorskiego Dąbki - Dąbkowice, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo - długość 5,5 km.

Szlaki kajakowe: rzeka Wieprza i Grabowa.








 Walory turystyczne powiatu sławieńskiego.








Kamyczek Darłówko ©2002-2024